شماره های مطب دکتر سروی: 02188087542 | 09195934458 | 09195600342
رزرو وقت تماس با پزشک

نحوه جراحي لاپاروسكوپي

جراحي لاپاروسكوپي چيست؟ 

جراحي لاپاروسكوپي، به جراحي گفته مي شود كه با يك برش، يك لوله نازك در شكم يا لگن زنان قرار داده مي شود تا پزشك بتواند اندام هاي داخل شكم را مشاهده كند. پزشك زنان مي تواند با جراحي لاپاروسكوپي بيماري هايي مانند كيست، چسبندگي ، عفونت و فيبروئيدهاي رحمي را تشخيص داده و حتي در برخي موارد، براي درمان چاقي زنان استفاده مي شود. پزشك در اين جراحي، بخشي از بافت بدن را به عنوان نمونه برمي دارد.

اهداف جراحي لاپاروسكوپي

نحوه انجام جراحي لاپاروسكوپي

پزشك جراحي لاپاروسكوپي را به صورت سرپايي انجام مي دهد و بيمار مي تواند بلافاصله به خانه و جمع خانواده خود برگردد.

پزشك به همين منظور با داروهاي بيهوشي عمومي، بيمار را بيهوش كرده تا بتواند عمل جراحي را انجام دهد. پزشك با داروهاي بيهوشي عمومي، بيمار را به مدت مشخص، بيهوش مي كند و داروهاي بيهوشي از  طريق وريد به داخل بدن بيمار تزريق مي شود.

گاهي اوقات پزشك مي تواند با بيهوشي موضعي، اندام مورد نظر را بي حس كرده و آن را درمان كند.

پزشك جراح به همين منظور برش هايي به اندازه ۳-۵/۳ سانتي متر در پايين شكم بيمار ايجاد مي كند. بعد از اين كار، پزشك لوله اي بنام كانولا در محل مورد نظر وارد كرده و با گاز دي اكسيد كربن، شكم را متورم مي كند. اين كار به واضح ديدن اندام هاي شكمي توسط پزشك كمك مي كند.

به محض متورم شدن شكم، پزشك جراح، لوله لاپاروسكوپ را در شكاف ها قرار مي دهد. پزشك به كمك دوربين هاي تعبيه شده در لوله لاپاروسكوپ، مي تواند اندام هاي شكمي را مشاهده كند.

متناسب با نوع بيماري، پزشك جراح، شكاف هايي را در بخش پاييني شكم بيمار ايجاد مي كند. به طور ميانگين پزشك جراح، ۲ تا ۵ برش را در بخش پاييني شكم بيمار ايجاد كرده و ساير ابزارهاي جراحي را به شكم بيمار وارد مي كند.

در انتها، پزشك گاز دي اكسيد كربن را خالي كرده و با بخيه زدن برش ها، جراحي را با موفقيت به پايان مي رساند.

شاید این موارد نیز مورد علاقه شما باشد