هزینه عمل هیستروسکوپی در بیمارستان خصوصی

هزینه عمل هیستروسکوپی در بیمارستان خصوصی

14 فروردین 1398

مطالعه مقاله 4 دقیقه زمان نیاز دارد

هزینه عمل هیستروسکوپی در بیمارستان خصوصی در افراد با توجه به بیماری که دارند متفاوت خواهد بود. بهتر است بیماران عزیز برای اطلاع از هزینه هیستروسکوپی به پزشک زنان مراجعه کنند تا معاینه شوند. بعد از بررسی کامل، پزشک می‌تواند هزینه عمل هیستروسکوپی در بیمارستان خصوصی را به آن ها بگوید لازم به ذکر است که مشکلاتی که مرتبط به کیست تخمدان می باشد دارای هزینه کمتری می باشند.

به طور میانگین هزینه عمل هیستروسکوپی در بیمارستان خصوصی از 200 هزار تومان شروع می شود.

آیا بیمه تامین اجتماعی هزینه عمل هیستروسکوپی در بیمارستان خصوصی را می دهد ؟

بله در تعهد بیمه قرار دارد.

در مورد هیستروسکوپی بیشتر بدانید

هیستروسکوپی روشی است که به وسیله ی هیستروسکوپ انجام می شود در واقع یک دستگاه نازک است که  به داخل واژن فرستاده می شود . یک هیستروسکوپ مانند یک تلسکوپ نورانی عمل می کند و یک تصویر واضح از داخل رحم بیمار فراهم می کند. تصویر داخل رحم به صفحه ای منتقل می شود که به ارائه دهندگان کمک می کند تا هر مشکلی را که ممکن است وجود داشته باشد را شناسایی و درمان می کند. قبل از داشتن یک هیستروسکوپی، ممکن است به شما دارو داده شود تا به شما در آرامش کمک کند. بیهوشی عمومی یا بیهوشی موضعی برای جلوگیری از درد استفاده می شود.

هیستروسکوپ  وارد شده در داخل دهانه رحم به آرامی از طریق دهانه رحم به رحم شما منتقل می شود. یک مایع، مانند سالین (آب نمک)، از طریق هیستروسکوپ به رحم وارد می شود تا آن را گسترش دهد. مقدار مایع استفاده شده در تمام مراحل با دقت بررسی می شود. پزشک می تواند با نگاه کردن از طریق هیستروسکوپ، لنز رحم و دهانه لوله های فالوپ را مشاهده کند. اگر بیوپسی یا سایر روشها انجام شود، دستگاههای کوچک از طریق هیستروسکوپ عبور می کنند و پولیپ ها یا فیبرویدهای داخل حفره رحم می توانند برداشته شوند.

هیستروسکوپی یک روش برای نگاه کردن به داخل رحم با استفاده از یک تلسکوپ کوچک به نام  (هیستروسکوپ) است. برای بیوپسی از بین بردن قطعه های کوچکی از رحم معمول است که در یک زمان انجام شود. هیستروسکوپی برای پیدا کردن علت خونریزی غیرطبیعی از رحم شما، به ویژه دوره های شدید قاعدگی  و خونریزی پس از یائسگی مفید است.

حتما بخوانید: درمان پولیپ های رحم با هیستروسکوپی

 

عوارض هیستروسکوپی

 • درد
 • احساس ناراحتی
 • عفونت
 • خونریزی
 • لخته شدن خون

عوارض ناشی از هیستروسکوپی به ندرت اتفاق می افتد. در چند مورد، عفونت رحم یا لوله های فالوپی می تواند منجر شود. گاهی اوقات سوراخ ممکن است از پشت رحم ایجاد شود .

بهترین زمان انجام هیستروسکوپی

پس از اتمام دوره قاعدگی، بهتر است در اولین فرصت برای انجام هیستروسکوپی اقدام کنید زمان بندی مهم است زیرا این زمانی است که پزشک می تواند  بهترین دید را از داخل رحم شما مشاهده کند.

چه زمانی نیاز به هیستروسکوپی است ؟

یکی از شایع ترین زمانی که هیستروسکوپی لازم است زمانی است که خونریزی رحم غیر طبیعی است البته قبل از هیستروسکوپی معمولاً از بیمار سونوگرافی گرفته می شود موارد مهمی که هیستروسکوپی لازم است عبارتست از :

 • حذف چسبندگی
 • تشخیص دلیل سقط مکررهای متعدد
 • برای انجام استریلیزاسیون
 • برای تعیین IUD
 • توده های بدخیم مشکوک
 • پولیپ آندومتر
 • فیبروئید داخل رحمی

هزینه عمل هیستروسکوپی

هيستروسكوپي تشخيصي

در طی هیستروسکوپی تشخیصی، یک دستگاه به نام هیستروسکوپ با حداکثر. قطر 5 میلیمتر، به رحم وارد می‌شود. در داخل این دستگاه، یک تلسکوپ با وضوح بالا وجود دارد که پزشک با استفاده از آن به‌صورت بصری حفره داخل رحم بازرسی می‌شود.

آماده سازی یک هیستروسکوپی

پزشک راهنمایی می کند  که چگونه برای  هیستروسکوپی خود را آماده کنید.

هیستروسکوپی اغلب به عنوان یک روش سرپایی انجام می شود، به خصوص اگر به دنبال مشکلات در رحم  باشید. شما نیازی به گذراندن یک شب در بیمارستان نخواهید داشت.

پزشک شما ممکن است توصیه کند که تحت درمان بیهوشی عمومی قرار بگیرید. این بدان معنی است که شما در زمان هیستروسکوپی به صورت کامل بیهوش هستید و هیچ چیزیی را متوجه نخواهید شد . اما بعد از به هوش آمدن در همان روز می توانید به خانه بروید . اگر شما یک بیهوشی عمومی دارید، از شما خواسته می شود دستورالعمل های ناشتا را دنبال کنید. این به معنای خوردن یا نوشیدن نیست، معمولا حدود شش ساعت قبل از آن لازم است که چیزی نخورید تا عمل شما موفعیت آمیز باشد. با این حال، مهم است که برای انجام هیستروسکوپی به یک مرکز خوب و مجهز مراجعه کنید.

حتما بخوانید: هیستروسکوپی چیست؟

هزینه عمل هیستروسکوپی در بیمارستان‌ خصوصی چقدر است؟

هیستروسکوپی یکی از عمل‌های جراحی است که با استفاده از وسایل و ابزارهای خاص انجام می‌شود. بیشتر تجهیزاتی که در این عمل مورد استفاده قرار می‌گیرد، کالاهایی هستند که از بقیه کشورها وارد می‌شوند و بنابراین، کلینیک‌هایی که عمل هیستروسکوپی را انجام می‌دهند، مجبور هستند این تجهیزات را با قیمت‌های بالایی از کشورهای دیگر وارد کنند. هزینه عمل هیستروسکوپی در بیمارستان خصوصی بستگی به نوع عمل جراحی انجام شده دارد، اما ممکن است در بعضی اوقات این عمل به‌عنوان روش‌های درمانی تشخیصی برای بیماران انجام شود. در بیشتر اوقات این عمل برای درمان بیماران نابارور انجام گیرد. مثلا برای جراحی‌های فیبروم‌های ساب موکوزال با این روش باید از تجهیزات و ابزار خاصی به نام لوپ هیستروسکوپی استفاده شود.

عمل هیستروسکوپی

این ابزار قیمت‌های بالایی دارند و ممکن است برای هربیمار، یک نوع لوپ هیستروسکوپی خاص مورد نیاز باشد. در جراحی‌های ترمیمی سپتوم رحم نیز از تجهیزات خاصی به‌نام رزکشن سپتوم استفاده می‌شود. در کل هزینه عمل هیستروسکوپی در بیمارستان خصوصی پایین بوده و بسیاری از بیماران قادر به پرداخت آن خواهند بود. هزینه این عمل‌های جراحی توسط وزارت بهداشت و درمان تعیین می‌شود و اکنون جراحی‌های هیستروسکوپی قیمتی حدود 4 تا 6 میلیون تومان دارند. البته در نظر داشته باشید که این قیمت نسبت به وسایل استفاده شده افزایش یا کاهش می‌یابد.

دکتر فاطمه سروی جراح و متخصص زنان، لاپاراسکوپی و هیستروسکوپی، مجموعه دکتر سروی در اعمال جراحی های لاپاراسکوپی و هیستروسکوپی در رده پیشرفته قرار دارد

 • متخصص و جراح زنان و زایمان عضو انجمن نازایی اروپا و امریکا
 • دانشیار دانشگاه تهران و فلوشیپ فوق تخصصی نازایی،لاپاروسکوپی وهیستروسکوپی

جهت مشاوره و کسب اطلاعات بیشتر با ما در تماس باشید.

اینستاگرام دکتر سروی

برچسب ها:

شاید این موارد نیز مورد علاقه شما باشد